Płatności gotówkowe w sieci

Płatności gotówkowe w Internecie – czy to w ogóle jest możliwe? W końcu mamy pod dostatkiem wiele skutecznych metod na przeprowadzanie bezpiecznych transakcji bezgotówkowych, a jednak, co zaskakujące, aż 70% sklepów internetowych wykazało, że gotówka to preferowana forma płatności wśród klientów. Te statystyki brzmią nieprawdopodobnie, jednak jeśli popatrzymy na temat bliżej, zagadka się rozwiąże.

Polacy wciąż nie ufają nowym rozwiązaniom
Oczywiście, są grupy społeczne, które nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z kart płatniczych czy aplikacji mobilnych. Zaliczymy do nich głównie „ludzi biznesu” i osoby kształcące się na różnym stopniu edukacji. Jednak to wciąż „tylko” kilka milionów użytkowników. Statystycznie większość obywateli obawia się usług w obrębie tzw. nowych technologii. Po pierwsze, nie ufa się dostępnym metodom płatności, po drugie – zaufaniem nie cieszą się sprzedawcy (myślenie typu „zapłacę za towar w ciemno i go nie dostanę”), a po trzecie – część osób obawia się, że nie ma wystarczającego sprzętu lub że obsługa programów będzie dla nich zbyt trudna. Z tych (oraz wielu innych) powodów płatności gotówkowe w sieci także nieustannie się rozwijają!

Jakie mamy możliwości płacenia gotówką w sieci?
Pierwszą z metod płacenia gotówką w Internecie jest wykonanie tradycyjnego przelewu bankowego. W tym celu musimy udać się do dowolnego banku, wypełnić blankiet wszystkimi potrzebnymi informacjami, stanąć przy okienku i opłacić przelew gotówką. Tradycyjne przelewy są dodatkowo płatne, jednak ta usługa nie należy do bardzo drogich (krajowe przelewy to ok. 3 złote za jedną operację). W ten sposób Polacy najczęściej opłacają swoje rachunki. Drugi sposób, bardzo podobny do przelewu bankowego, to przekaz pocztowy. Działa na takiej samej zasadzie (wypełniamy blankiet, opłacamy przekaz), możemy udać się do dowolnej placówki pocztowej na terenie Polski. Trzecią możliwość udostępniła popularna sieć sklepów Żabka, ta usługa nazywa się „zapłać w Żabce”. Również wypełniamy druczek, opłacamy go, z tymże zamiast w banku czy na poczcie robimy to w Żabce. Trzeba tutaj dodać, że ta metoda cieszy się ogromnym zainteresowaniem za Zachodzie. Amerykanie kochają opłacać swoje rachunki w sklepach typu 7-Eleven albo Wal-Mart. Płacić gotówką możemy także na stacjach PKN Orlen, co jest wygodną opcją dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, by załatwiać swoje sprawy w ciągu dnia. Co więcej, sieci sklepów Real i Carrefour także udostępniają możliwość wykonania takiej transakcji. Pamiętajcie, by zawsze zabrać ze sobą potwierdzenie!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?