White label - czyli wygodne płatności online w cenie

W świecie sprzedaży internetowej istnieją mechanizmy różniące się, czasami delikatnie, a czasami znacznie od tych panujących w sklepach stacjonarnych. Klientom należy zapewnić przejrzystą kognitywnie stronę internetową, bezpieczeństwo transakcji i możliwie największą szybkość dostawy, jeśli taka ma miejsce.

Od komfortu i profesjonalnej obsługi klienta zależy wiele zarówno w małym sklepie z butami, jak i w jego internetowym odpowiedniku. Komfort ten jest jednakże różny w obu tych miejscach. Stacjonarny punkt będzie potrzebować wygodnych puf w przymierzalniach, czy luster ustawionych przy samej podłodze. Z oczywistych względów, takich opcji w Internecie nie ma. Komfort realizuje się tu jednak inaczej: od wygodnych funkcji sortowania towaru na naszych oczach, po błyskawiczny transfer środków, tak by czas oczekiwania był jak najkrótszy. 
W tym kluczu priorytetów zrodził się model „white label”, którego głównym celem jest właśnie zapewnienie tego maksymalnego komfortu, poprzez realizację jednej zasady. Zasada ta brzmi: „Klient od otworzenia witryny do zakupu towarów powinien musieć wykonać możliwie najmniej kroków”. 

Oznacza to, ze nim lepiej działająca strona, tym pewniejszy zakup czy subskrypcja naszych treści. Oczywiście przejrzystość i starannie zaprojektowana szata graficzna to niewątpliwe zalety, jednakże to najczęściej płatności sprawiają, że klient przerzuca się na konkurencję lub zwyczajnie wybiera się do galerii handlowej.
By temu zapobiegać implementuje się odpowiednie funkcje, powiązane z błyskawicznymi metodami płatności. W dzisiejszych czasach chętnego klienta od udanego zakupu dzielić może jedno kliknięcie. Po pierwsze, należy mu o tym niezmiennie przypominać, wyświetlając mu najkrótsze możliwe czasy dostawy, jakie możemy wykonać, a po drugie – zwyczajnie to umożliwić. 
Nie każdy ma możliwość samodzielnie sprawić, że nasi klienci w ciągu pięciu minut będą mieli rachunek na mailu, a środki będą bezpieczne na naszym koncie, tak by móc zlecić dostawę. Z pomocą przychodzą pośrednicy płatności, którzy oferują nie tylko szereg różnorakich metod płatności, od tradycyjnych kart płatniczych, po telefony komórkowe, ale także oferując dodatkowe funkcje, egzekwowane za nas. Nasi klienci mogą zatem od tego momentu dokonywać zakupów z odroczonymi płatnościami, kupić większy towar na raty, automatycznie dokonywać zwrotów przed finalizacją transakcji czy też zapamiętać swoją kartę do przyszłego użycia. Wszystko w bezpiecznym i intuicyjnym środowisku, wpisującym się w założenia wspomnianego modelu „white label”. 

Pośrednictwem takim zajmuje się obecnie coraz więcej firm. Nic w tym dziwnego. Każdy, od indywidualnych przedsiębiorców, po duże firmy chce zapewnić swoim klientom maksymalny poziom wygody, tak by nie stracić ich z głupiego powodu. Tam natomiast, gdzie znajdujemy zapotrzebowanie, pojawia się i dostawca. W tym natłoku opcji warto zawsze postawić na kogoś doświadczonego i posiadającego mnogość opcji, chociażby z tego powodu, by nie zmieniać z czasem pośrednika, albo nie wstrzymywać się z nowymi funkcjami, bo nie zmienimy pośrednika, a nasz ich nie ma. Godnym przykładem jest Dotpay, polska firma pośrednicząca ponad trzydziestu tysiącom klientów, dając im do dyspozycji ponad dwieście wariantów współpracy. To także znana marka, a uważni klienci będą zwracali na to uwagę, zwłaszcza za pierwszym razem. Czemu? Głównie ze względu na bezpieczeństwo i liczne oszustwa, pod fałszywym szyldem. I chociaż powód wydaje się błahy, to lepiej trzymać z najlepszymi, którzy potrafią promować swoją markę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?