Zalety z akceptacji płatności online dla małej firmy

Jeśli prowadzisz działalność w Internecie, zdecydowanie musisz zaoferować swoim klientom możliwość dokonywania płatności online. Jeśli nie, stracisz dużą część potencjalnych przychodów. Oczywiście niektórzy klienci nie są całkowicie przekonani do dokonywania płatności za pośrednictwem sieci, ze względu na ryzyko oszustw internetowych. Jednak technologia i bezpieczeństwo cybernetyczne stoi dziś na takim poziomie, że nie ma już potrzeby martwić się o takie sprawy. Jeśli nadal nie masz pewności, co do wykorzystania płatności online w swoim biznesie internetowym, oto kilka korzyści, które mogą Cię przekonać.

Błyskawiczna realizacja transakcji
Jeśli chodzi o zakupy online, klienci zawsze szukają natychmiastowej satysfakcji. Nic nie denerwuje ich bardziej, niż marnowanie czasu na niepotrzebne czynności. Jest to główny powód, dla którego wielu ludzi woli zakupy online. Gdy klienci dokonują płatności już w momencie zakupu, otrzymują informację zwrotną o udanej transakcji. Ty, jako sprzedawca także dostajesz powiadomienie, więc nie musisz czekać aż pieniądze znajdą się fizycznie na Twoim koncie. Możesz od razu rozpocząć realizację transakcji. Towar trafi, zatem do Twoich klientów w ekspresowym tempie.

Bezpieczeństwo transakcji
Płatności online są dzisiaj bezpieczne dla klientów, ale również korzystne dla osoby prowadzącej firmę. Decydując się na usługi sprawdzonych dostawców płatności online, będziesz mógł zaoferować swoim klientom bezpośrednie rozwiązania płatnicze. W ten sposób możesz być pewny, że pieniądze ani wrażliwe dane klientów nie zostaną przechwycone przez osobę trzecią.

Zaufanie konsumentów
Ponieważ obecne płatności online obwarowane są mnóstwem różnych zabezpieczeń, klienci mogą ich dokonywać bez obaw. Na zaufanie klientów trzeba sobie jednak zapracować. Jeżeli konsument po raz pierwszy dokonuje transakcji na Twojej stronie internetowej może być bardziej ostrożny. Jeśli zauważy, że możliwe jest dokonanie płatności za pośrednictwem jego karty albo system szybkich płatności przekierowuje go na dobrze mu znaną stronę bankowości elektronicznej jego banku, wówczas nabierze większej pewności siebie. 

Płatności ratalne
Płatności ratalne online to stosunkowa nowość wśród wszystkich możliwości płatności. Jeśli chodzi o duże zakupy, nie każdy może pozwolić sobie na jednorazową płatność gotówką. Osoby, które chcą dokonywać płatności ratami, mogą skorzystać z płatności online. Jeśli pozwolisz klientom na płatności ratalne online, zdecydowanie zwiększysz współczynniki konwersji .Oferując tę usługę, będziesz mógł bez obaw zadowolić wszystkich swoich klientów. Przyjmowanie rat zapewni Ci także przewagę nad rywalami w branży.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?