Nowoczesne metody płatności online, z jakich możemy korzystać

Dzisiejsze sklepy internetowe różnią się od tych tradycyjnych, jeśli jednak chodzi o zasadnicze działania to podlegają one podobnym prawom. W obu przypadkach musi dokonać się transakcja. Oznacza to, że za nabyte produkty lub usługi należy zapłacić sprzedawcy. Tak samo dzieje się w branży e-commerce, z tą różnicą, że pieniędzy za usługę nie otrzymuje się bezpośrednio. W celu otrzymania zapłaty każdy e-sklep musi zapewniać własnym klientom jak najszerszy wachlarz metod płatności. Jakie są nowoczesne sposoby płatności online?

W e-sklepie cały proces płatności odbywa się drogą internetową. Oznacza to, że pieniądze wirtualną drogą przelewane są z konta klienta na konto e-sklepu. Na początku funkcjonowania rynku e-commerce klienci obawiali się, że istnieje szereg zagrożeń z tym związanych. Szybko jednak okazało się, że obawy te nie były uzasadnione. Dzisiejsze, innowacyjne metody płatności internetowych są wyjątkowo bezpieczne. Polacy pokochali zakupy w Internecie do tego stopnia, że chętnie testują każdą nowinkę z zakresu e-transakcji. Zupełnie zrozumiałym jest to, że na tak dynamicznie rozwijającym się rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania mające sprawić, że zakupy online staną się jeszcze prostsze i szybsze.

System BLIK
BLIK to polski system płatności mobilnych, uruchomiony z inicjatywy kilku banków. Powstał na podstawie płatności mobilnych IKO. W celu dokonania płatności system używa sześciocyfrowego kodu, wyświetlanego przez aplikację mobilną banku, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie w takim sam sposób, jak byśmy płacili kartą. Płatność w tym systemie polega więc na realizacji transakcji za pomocą telefonu. Nie potrzebujemy więc gotówki, czy karty płatniczej, ponieważ do wszystkiego wystarczy nam nasz smartfon, który przecież i tak wszędzie ze sobą nosimy. BLIK pozwala płacić za produkty w sklepie czy różnego rodzaju usługi. Chcący korzystać z BLIK-a w swoim banku nie musimy wgrywać specjalnej aplikacji, ponieważ system zintegrowano ze standardowymi aplikacjami mobilnymi banków.

E-raty
Opcje ratalne pozwalają użytkownikom robić zakupy przy opcji „płatności odroczonej”. Oznacza to, że operator płaci e-przedsiębiorcy wymaganą kwotę, a klient sklepu dostaje upragniony produkt oraz określony czas na uregulowanie swoich zaległości. Należy dodać, że żadne odsetki nie są naliczane dla użytkownika. W określonym przedziale czasowym, klient może zapoznać się z zakupionym towarem i jeśli nie będzie spełniał jego oczekiwań, ma pełne prawo zwrócić go do e-sklepu.

Visa Checkout
Chodzi o portfel elektroniczny przeznaczony dla tych, którzy często robią zakupy online, przy użyciu technologii mobilnej. Od teraz, wystarczy, że zarejestrujemy się w systemie i zapiszemy w nim swoje karty płatnicze, żeby móc szybko płacić online. Należy dodać, że z usługi można korzystać na różnych urządzeniach, jak komputery, tablety oraz telefony.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?