Obsługa płatności online dla firm

W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa to nie wybór, a wymóg. To trochę, jak z posiadaniem Facebooka – nie istniejesz w sieci to nie istniejesz w ogóle. W sieci o wiele łatwiej się promować i pozyskiwać nowych klientów. Internet daje wiele nowych możliwości dla przedsiębiorców i firm – zarówno tych małych, jak i dużych. Jednak podstawą przy sprzedaży w sieci są płatności online. Taka metoda sprzedaży i płatności jest bardzo korzystna dla obu stron transakcji.

Prostota
Sprzedaż w sieci jest prosta, tak samo płatności online. Sprzedawcy mogą korzystać z systemów automatycznych powiadomień (dysponuje takim na przykład Allegro), dzięki któremu o dokonaniu zakupu przez klienta, wybraniu metody płatności i odbioru są informowani natychmiastowo. Taki system może także rozsyłać do klientów, którzy złożyli zamówienie, podziękowania za wybór usług danego sklepu i niezbędne dane do dokonania płatności. Obsługa płatności online dla firm jest prosta, dzięki dostępnym dla firm menadżerom sprzedaży i aplikacjom oraz usługom pośredników. Wszystko to sprawia, że firmy mogą wygodnie obsługiwać płatności klientów i zarządzać zamówieniami.

Szybkość
Kiedyś opcją płatności był wyłącznie przelew bankowy w placówce lub na poczcie. Nie oszukując się, nie była to najszybsza metoda. Przelew potrafił docierać do odbiorcy kilka dni i to znaczenie opóźniało realizację zamówienia, a trzeba było dodatkowo wybrać się do odpowiedniej placówki i poświęcić czas na czekanie w kolejkach. Innowacją było wprowadzenie przelewów bankowych przez stronę internetową banku, gdzie można samemu uzupełnić zlecenie przelewu i wszystko zrobić wygodnie z domu. Taki przelew dociera w krótkim czasie, a w przypadku tego samego banku natychmiast. Obecnie metod płatności internetowych jest więcej do wyboru, a ich szybkość jest często równa transakcjom bezpośrednim gotówkowym – jakbyśmy przekazywali sprzedawcy pieniądze do ręki w lokalu. Jednak, jeżeli do takiej transakcji gotówkowej dodamy czas oczekiwania na obsługę i czekania na wydanie reszty albo uwzględnimy jeszcze dotarcie do sklepu i z powrotem do domu (jeżeli na przykład wybieramy się specjalnie po zakupy) to płatności tradycyjne wypadają bardzo blado w porównaniu do płatności online. 

Wiele możliwości
Firmy oferujące swoje towary w sieci mogą wyjść naprzeciw konsumentom z bogatą ofertą metod płatności. Obecnie płatności internetowe obsługiwane są przez większość banków na rynku, więc klienci mogą dokonać zapłaty za pośrednictwem własnego banku w jego internetowej domenie. Sprzedawcy mogą skorzystać z usług pośredników płatności, jeżeli nie chcą dodatkowo zawracać sobie głowy pilnowaniem wpłat i podawaniem każdorazowo danych do przelewu klientom. Pośrednicy, jak na przykład Dotpay, załatwią wszystko za swoich kontrahentów. Będą udostępniać płatności z możliwością wyboru różnych metod, operować nimi i nadzorować oraz informować klientów o statusie realizacji transakcji za swoich partnerów. To bardzo wygodne, gdyż transakcje przebiegają szybko i bezproblemowo, a sprzedawcy mogą realizować zamówienia sprawniej i szybciej uzyskują dochody ze sprzedaży, dzięki temu. Oferta płatności online jest bardzo obszerna – można wybrać przelewy tradycyjne, przelewy internetowe przez logowanie do banku, płatności z pomocą elektronicznych portfeli czy płatności przez aplikacje. Wszystkie rodzaje obsługiwane będą także przez pośredników płatności internetowych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?