Formy płatności w sieci

Zakupy w sieci mają się coraz lepiej, bo z roku na rok wzrasta liczba osób, które doceniają wolność jaka się z nimi wiąże. Nie trzeba stać w kolejkach, robić maratonu w ogromnych galeriach handlowych albo konfrontować się z innymi ludźmi. Każdy z nas to zna – dlatego specjaliści od nowych technologicznych rozwiązań ciężko pracują nad tym, by ułatwić dokonywanie transakcji w sieci. Jakie mamy formy płacenia w Internecie? Jeśli interesuje cię ten temat, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej.

E-przelewy
E-przelewy bankowe on-line od lat cieszą się uznaniem i popularnością w Polsce i na świecie. Według statystyk, ponad 80% Polaków decyduje się właśnie na taką metodę płacenia, dlaczego? Przede wszystkim przelewy bankowe są bardzo prostą metodą – starsze osoby są przyzwyczajone do wypełniania podobnych blankietów ręcznie, a ponadto e-przelewy były pierwszym rozwiązaniem płacenia. Jakie są zalety korzystania z e-przelewów? Po pierwsze, bezpieczeństwo. E-przelewy obsługują banki, które posiadają wysokiej klasy systemy informatyczne i zabezpieczenia – szyfrowane strony, dłuższą weryfikację i indywidualne hasła dla każdej transakcji. Po drugie, jak już wspominaliśmy – są nieskomplikowane w obsłudze. Po trzecie, przelewy krajowe on-line zwykle nic nas nie kosztują. Wady? Przelewy zagraniczne są dosyć drogie i mają niekorzystne przewalutowania. Poza tym szybkość przelewu zależy w dużej mierze od godzin sesji rozliczeniowych w danym banku.

Karty płatnicze
Kolejna nieskomplikowana metoda, również powszechna w Polsce. Wystarczy posiadać aktywną kartę płatniczą i podać jej dane w specjalnym formularzu on-line. Cała transakcja przeprowadzana jest automatyczne, a potwierdzenie wykonania znajdziemy w historii płatności w banku. Płatności kartą są bardzo szybkie, więc jeśli cały proces pójdzie pomyślnie, pieniądze trafiają na konto odbiorcy w ciągu kilkunastu sekund. Ta metoda jest także bezpieczna, ponieważ podlega prawom bankowym. Minusy? Liczmy się z tym, że taka usługa będzie dodatkowo płatna, czasem nawet do 2% od kwoty zakupu.

Blik
Chociaż Blik został stworzony głównie po to, by umożlić zakupy bez karty płatniczej, doskonale sprawdza się w Internecie. Blik to zintegrowany z naszym kontem bankowym (banku, który uczestniczy w projekcie) system, który generuje sześciocyfrowy kod. Kod wpisujemy do terminala płatniczego, a podczas zakupów w sieci, do odpowiedniego okienka, które wyskakuje po wybraniu tego rodzaju płatności. To błyskawiczna i bezpieczna transakcja, rozliczana podobnie jak podczas transakcji kartą płatniczą.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?