BLIK – przelewy w mig!

BLIK to jedna z metod płatności oferowana między innymi przez największego polskiego dostawcę płatności online, czyli firmę Dotpay. BLIK pozwala przelewać pieniądze na numer telefonu, dokonywać wygodnych i szybkich płatności w sieci oraz wypłacać gotówkę z bankomatów przy użyciu narzędzia, które z reguły każdy z nas ma przy sobie, czyli naszego smartfona. Trzeba przyznać, że usługa cieszy się coraz większą popularnością. BLIK wykorzystywany jest najczęściej podczas zakupów w Internecie oraz wypłacania gotówki. W sklepach tradycyjnych wciąż jeszcze nie może się przebić, ale być może to jedynie kwestia czasu. 

Jak dokonać transakcji z kodem BLIK?
Bez względu na to, czy korzystamy z terminalów w sklepach, czy dokonujemy finalizacji transakcji w sklepie internetowym, czy wypłacamy pieniądze z bankomatu, powinniśmy podać sześciocyfrowy kod. Generowany jest on w specjalnej aplikacji. Do zatwierdzenia transakcji potrzebujemy jedynie smartfona, za pomocą, którego wpisujemy podany kod. Musimy się spieszyć, mamy zaledwie 20 sekund! Sam kod jest ważny przez dwie minuty. To kwestia bezpieczeństwa. Nawet, jeżeli kod zostanie przechwycony przez niepowołaną osobę, nie będzie miała ona zbyt dużo czasu, aby z niego skorzystać. W praktyce jest to właściwie niemożliwe. Gdy dokonujemy płatności w tradycyjnym sklepie, sprzedawca wydrukuje dla nas potwierdzenie. W przypadku płatności internetowych transakcję potwierdza mail przysyłany na naszą skrzynkę pocztową. Wypłacając gotówkę z bankomatu również możemy liczyć na potwierdzenie, o ile wcześniej zaznaczyliśmy taka opcję. 

Transakcja bez kodu BLIK? To możliwe!
W przypadku płatności dokonywanych w sieci istnieje możliwość dokonania transakcji bez kodu. Funkcjonalność ta nosi nazwę BLIK One Click. Podczas pierwszych zakupów z użyciem kodu, należy po prostu zaznaczyć opcję „wykonaj i zapamiętaj”. Każda późniejsza transakcja zlecona w tej samej przeglądarce nie będzie już wymagała podania kodu. Transakcje zatwierdzane są w aplikacji mobilnej za pomocą PIN-u. Co ciekawe, używając BLIKA wykonamy również przelew na telefon nie podając numeru rachunku bankowego odbiorcy. Wyobraźmy sobie sytuację, w której wybieramy się z gronem znajomych do restauracji. Rachunek dla większej wygody płaci jeden z naszych przyjaciół. Nie musimy oddawać mu gotówki do ręki. Możemy w prosty sposób przelać pieniądze na jego konto, bez użycia numeru rachunku. Transfer dokonywany jest na konkretny numer telefonu. To tylko jedna z wielu możliwości wykorzystania BLIKA w celu ułatwienia sobie codziennego życia. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 546 241

E-mail: kontakt@prokadra.pl

Czy warto płacić gotówką w sieci? Czy płatności onine są bezpieczne i właściwie dlaczego tak lubimy płatność kartą?